Jdi na obsah Jdi na menu
 


Trocha historie

     Provozovna  na adrese Sokolov, Poláčkova 2048 byla umístěna od září 2008 do 30.6.2018. Důvodem změny provozovny byla výpověď z nájmu ke dni 30.6.2018, přestože p. místostarostka Oulehlová tvrdila, že p. Hložek (naprosto nevidomý)  nikdy neopustí ZDRAPOSO. V průběhu celých 10ti let jsem se snažila o využití rehabilitace v suterénu (bazének, sauna balneoprovoz, tělocvičny) pro zdravotně postižené a pro veřejnost, bohužel zbytečně. Dotovaná budova byla celá léta poloprázdná a nyní bude z veřejných peněz sloužit zdravým lidem. V části budovy jsou byty pro zdravé důchodce, nebytové prostory jsou také prázdné. Takže v budově pro zdrav. postižené jsou byty pro důchodce, v bytech pro  důchodce v ul. J. z Poděbrad podniká zdravá p. Ladžonová (kosmetika, pedikůra, kadeřnictví).

     Byly nám nabídnuty nevyhovující prostory u koupaliště (nevyužité staré WC bez dveří a  oken, pouze jedna místnost, kde bych byla já jako asistentka to neřešila).  P. Oulehlová slibovala, že se do budovy ZDRAPOSA budeme moci vrátit, ale Sokolovská bytová v červnu 2018 nevěděla, kde budeme  mít prostory a jak velké. Přitom měla hotový projekt a od července 2018 se  již začalo s přestavbou surprise.

           Dne 21.8. 2018 byla provedena kolaudace nové provozovny (viz Kontakt).   Provoz byl zahájen 24.8.2018 na adrese Sokolov,  B. Němcové 2042.  Náklady spojené se změnou provozovny byly hrazeny z vlastních prostředků p. Hložka.   

     O situaci byla informována Kancelář ombudsmanky Brno, politici za ČSSD (p. Kučera, Čermák), za Hnutí Ano p. Vildumetzová, Krajský úřad KV,  Úřad práce Karlovy Vary, média, předseda Hnutí ANO p. Babiš a poslankyně Parlamentu ČR p. Brzobohatá, místopředsedkyně podvýboru pro zdravotně postižené, senátor p. ing. Balatka a 16.11. také Kancelář prezidenta republiky.

     V únoru 2019 se o "náš případ" začala zajímat TV Seznam. Dne 4.3. 2019 jsem navštívila p. hejtmanku Vildumetzovou, vše "přehodila" na p. Smoleju (ANO, dříve ODS), předsedu sociální komise MÚ Sokolov a zaměstnance KÚ Karlovy Vary. Dne 30.3. 2019 jsem informovala Úřad vlády ČR, p. JUDr Ptáčníka a 6.11. 2019 zmocněnkyni pro lidská práva Úřadu vlády ČR paní JUDr Válkovou. V květnu r. 2020 byl informován ombudsman ČR JUDr Křeček.

     Město Sokolov, především p. Oulehlová, neporušilo pouze dobré mravy, ale odklonilo se od politiky státu, který podporuje začleňování zdravotně postižených do společnosti (oba jsme v invalidním důchodu) a neakceptuje Krajský plán vyrovnávání příležitostí pro osoby se zdravotním postižením na období 2015-2020 podepsaný tehdejším radním p. Čermákem za ČSSD.